Sementasyon Çelikleri

Sementasyon Çelikleri

İnsanların her zaman duyduğu ve günümüzde geniş bir uygulama alanına sahip olan bu çelikleri üretirken firma ve kurumların ihtiyaçlarına göre özenle üretmekteyiz. Ancak üretilen bu çeliklerin belirli özellikleri vardır. Çimento çeliği söz konusu olduğunda, bu özellikler fark edilir görünmektedir. Söz konusu çelik temel olarak iki farklı özelliğe sahiptir.

Bu özellikler, karbürlenmiş çelikle ilgili tüm farklılıkları ortaya koymaktadır. Firma veya kuruluş olarak bu ürüne ihtiyacınız varsa bu ihtiyacı karşılamak için firmamızın sunduğu hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Karbürlenmiş çeliğin çekirdeği çok yumuşak ve yumuşak olmasına rağmen dış yüzeyi çok serttir. Bu nedenle çok dayanıklıdır. Özellikle bu nedenle genellikle karbonlu çelik tercih edilir.

Sementasyon Çelikleri Kullanım Alanları

Çeliğin günümüzde birçok farklı kullanım alanı vardır. Söz konusu olan bu kullanım alanlarında da en iyi şekilde kullanılıp verim alınmaya çalışılıyor. Bununla beraber en çok kullanıldığı alanlardan birisi hiç şüphesiz inşaat sektörüdür. Demirin kullanıldığı birçok yerde aynı zamanda da çeliğin kullanıldığını görebilirsiniz