Sanayi Borusu

Sanayi Borusu

Sanayi borusu adı verilen ürünler, çeşitli sektörlerde sanayide sıklıkla kullanılan, son derece dayanıklı ürünlerdir. Genel olarak sanayi borusu nedir ve teknik özelikleri nelerdir hep birlikte bakacak olursak, dış çapının 13 mm ile 219 mm arasında değişebildiğini görüyoruz. Et kalınlığı ise müşterinin isteğine göre değişmekle birlikte 0.50 mm ile 8.00 mm arasında değişiklik göstermektedir. Standart olarak sanayi borusu boyları 6 metredir. Ancak yine isteğe uygun olarak 3.40 m ile 12.80 m arasında değişen boyutlandırmalar mümkündür.

Galvaniz kaplamalı, koruyucu yağlı ve boyalı 3 çeşiti vardır, kullanılacak yere göre seçilir. Sıcak haddelenmiş ürünlerin galvanizlenmesi ile ortaya çıkan ürün, çok uzun ömürlü, korozyon ve benzeri olumsuzluklara karşı dayanıklı ve oldukça güçlü birseçenektir.

Su bazlı boyanın seçildiği sanayi borusu seçeneği de oldukça iyi olabilir. Siyah, gri ve kırmızı gibi renk alternatifleri de vardır. Son olarak ise koruyucu yağ ile kaplanmış halde sunulan sanayi boruları da bir alternatiftir. Soğuk haddelenmiş olan ürünler, bu şekilde koruyucu yağ katmanı ile birlikte sunulur.

Sanayi boruları kullanım amacı ve kullanılacağı alana bağlı olarak düz uçlu ya da kaynak ağızlı olarak değişir Tüm bu özelliklerin incelenmesi ve seçilmesi bir profesyonel ile çok daha sağlıklı olur. İşinin uzmanı bir firma temsilcisi bu süreçte tam da aradığınız desteği sağlayabilir.