Profil Boru

Profil Boru

Profil boru ismi alan malzeme, şekil, ebat, üretim süreci ve fiyat gibi kriterler ile ayrılmakta ve geniş bir çeşitlilik sunar. Demir ve çelik sektörünün en kıymetli ürünüdür. belli standartlara göre üretilir ve üretim sürecinde de belli prosesler söz konusu olur. kare, dikdörtgen ve benzeri şekillerde olabilen, boyalı, boyasız, galvaniz gibi çeşitleri olan demir çelik ürünü olduğunu söyleyebiliriz.

Oldukça dayanıklıdır .Mukavemeti oldukça yüksek olan , bu özelliği sebebi ile özellikle çelik konstrüksiyon yapılarda sıklıkla kullanılmaktadır. Yıllar boyu parlak kalır, temizlemesi basit ve korozyona karşı da dayanıklı olan , kullanım alanına göre tüm bu avantajları ile tercih edilmektedir.

Profil Boru Kullanım Alanları

inşaat sektörü oluyor. Özellikle çelik konstrüksiyon yapılar bu süreçte dikkat çekiyor. Profil borular, bu tür yapılarda çeşitli noktalarda kullanılabiliyor ve sağlamlığı ile de avantaj sağlıyor. Diğer taraftan profil boru kullanım alanlarına baktığımızda ikinci sırada otomotiv sektörü yer alıyor.Yedek parça da tercih edilen profil borular, uzun ömürlülüğü, sağlamlığı ve çeşitli ölçülerde üretilebilmesi ile en çok tercih edilen ürün alternatiflerinden biridir. Araçlardaki kullanımını ise çeşitli makinelerde kullanılıyor olması takip ediyor. Özellikle tarım araçları gibi özel nitelikli araçlarda sağlamlığı ile profil boru tercih ediliyor.