Oluklu Saclar

Oluklu Saclar

Boyalı veya boyasız olarak üretilebilen ve birbirinden farklı kalınlıklarda önümüze gelen galvaniz ya da alüminyumdan olabilir. Bununla beraber ısı yalıtımsız olarak tek kat olabileceği gibi iki katman arasında ısı yalıtımı da yapılabilir. Kısacası alternatiflerinde farklı teknik özellikler önümüze çıkar ve bu noktada daha çok müşteri talepleri dikkate alınır. Bu da esneklik sağladığı için çok önemli ve faydalı bir nitelik olarak bilmemiz gerekir

Teraslarda kullanımına rastlarız. Bu ürünler üzerine yapılan özel boya daha da uzun ömürlü olmalarını sağlat. Bu yüzden de avantajı katlanan bir seçim olacaktır. İstenilen ebatların seçilebiliyor olması da yine işimizi kolaylaştıran bir özellik olacaktır.

Oluklu Sac Nerelerde Kullanılır?

İlk olarak çatı uygulamalarından bahsedelim. Çatılarda ve cephelerde rahatlıkla uygulanabilmektedir. Çatı uygulamalarında hem uzun ömür, hem güçlü, hem de uygulama kolaylığı sunar, bir temel çatı sistemi oluşturur. Bunun peşi sıra cephelerde kullanımı da küçümsenmeyecek kadar yaygındır. Özellikle nem ve rutubete karşı olan dayanıklılığı, onu daha da tercih edilir kılıyor.