Kutu profil

Kutu profil

Kutu profil, Dikdörtgen yada kare şeklinde üretimi yapılır. Özellikle inşaat sektörünün en önemli yapı malzemeleri olarak, diaha pek çok alanda sıkça kullanıldığını görmekteyiz. dekape edilmiş ya da soğuk olarak haddelenmiş bantlardan, ileri teknolojiyi kullanarak, belli kalite standartlarına göre üretilen ürünlerdir. belli standart ölçüleri olsa da müsteri isteğine göre ayarlanabilir

Et kalınlığı 0.7 mm ile 8.0 mm arasında değişebilen kutu profiller, oldukça sağlam ve uzun ömürlü olurlar. Standart olarak 6 metrelik boylarda üretiliyor olsa da, kutu profillerin özel sipariş ile 4 ile 12 metre arasında değişen boylarına da rastlamak mümkündür.

Kutu Profillerin Kullanım Alanları

Kutu profiller, pek çok farklı alanda kullanılır. Sağlamlığı, dayanıklılığı ve uzun ömürlü olması ile kutu profiller pek çok ayrı sektörde rehabet görür. Özellikle ilk akla gelen ki inşaat sektörüdür. sadece çelik konstrüksiyon değil, çeşitli yapıların birbirinden farklı aşamalarında kutu profiller tercih edilebiliyor. Bina çatıları da dahil. Diğer taraftan kutu profillerin kullanım alanları arasında otomotiv sektörünü de unutmamak gerek. Otomotiv yan sanayinin de ve hatta bisiklet, mobilya ve çelik eşyalar gibi çeşitli kullanım alanlarının da unutulmaması gerekir.