Kalın Profil

Kalın Profil

Öncelikle inşaat sektöründe rövaşta olan malzemedir. Kalın profiller, standartların üzerinde ölçülere sahip önemli birer demir çelik ürünü olarak bilinir. Kalın profiller, zorlu bir üretimi vardır ve şekillendirme sürecinde de standartların üzerindeki bu ölçülere dikkat edilen malzemeler olarak farklılaşır.

Dayanıklılığı artırıan kimyasal içeriği varıdr. sağlam olmasının sebebi de çokça kalın oluşudur, bit çok alanda, sektörde ve üründe önümüze çıkar. İlk akla gelen özelliği elbette ki dayanıklılığı ve sağlamlığı oluyor. Yüksek mukavemeti ise özellikle çelik konstrüksiyon yapılar ve çelik çatılar için en güzel üründür. Tüm bu özellikleri ile kalın profili pek çok farklı alanda görebiliyor, kullanabiliyoruz.

Kalın Profil Kullanım Alanları

Kalın profil en çok kullanım alanı İnşaat sektörüdür çatılardır. Ve binaların bir çok ayrı yerinde ana taşıyıcı görevi ile yer alabilir, değişik amaçlar ile kullanılabilir. Bunun yanı sıra farklı sektörlerde özellikle de sanayide kalın profillere fazlaca yer verilir. Otomotiv sektörü , Yedek parça , tarım araçlarının üretimi, iş makineleri, çeşitli mühendislik projeleri ve makinelerde de kalın profiller kullanılırlar.