Kalın Lama

Kalın Lama

epey işlevsel bir üründür. şekil olarak düz bir yapıdır ve silme demir gibi adlar ile de akla gelen, standart ölçülerin üzerinde bir kalınlığa sahiptir. Bu sebeple de kalın olarak isimlendirilmiştir. Özellikleri ise standart ölçü ve kalınlıktaki lamaya göre çok daha sağlam, çok daha dayanıklı bir malzeme olmasıdır.

Buna bağlı olarak ağır baskı altında olacağı alanlarda kullanılır ve güven vererek, uzun zaman kullanılır, kalın lama adı verilen bu demir ve çelik malzemesi, çeşitli alanlarda karşımıza çıkabilir. Kullanım alanları konusu oldukça önemli… Çünkü bazı spesifik ürünlerden farklı olarak , neredeyse insan yaratıcılığı ile sınırlı bir kullanım alanı kapsamına sahiptir. Yani çeşitli alanlarda, özellikle de yüksek baskı uygulanan noktalarda kullanılmakta, buna bağlı olarak da çok yerde bir ihtiyaç duyulur.

Kalın Lama Kullanım Alanları

İlk çelik konstrüksiyon yapılar ile çelik çatı sistemleri akla gelir. Bununla birlikte kalın yapısı ile yüksek mukavemet kazanan , iş makinelerinin üretimi, çeşitli makine ve makine parçalarının yapımı, tarım araçlarının üretimi ve de otomotiv sektöründe kullanılmaktadır. Otomotiv sektöründe yedek parça üretiminde de sıkça kullanılır.