Hardox 500 Levha

Hardox 500 Levha

Hardox 500 levha halinde sunulur. Bu bağlamda ilk olarak 1970’li yıllarda geliştirilerek üretime girdi. işlevselliği ile hızla dünya geneline yayılmıştır. hala yenilenmeyi devam ediyor. Zaman içerisinde meydana gelen ihtiyaçlara cevap verecek şekle getirilen ve sürekli bir gelişme hali içerisinde olan levhalar, günümüzde oldukça üst seviyede özelliklere sahiptir.

Sıradan çeliğin, metal tabakalar giydirilmesi ile ortaya çıkan hali olarak ifade edebileceğimiz.Hardox 500, çok daha yüksek mukavemetelidir sahip olduğu bu yüksek dayanım gücü ile çeşitli alanlarda kullanılabilmektedir. Sahip olduğu mükemmel erime özelliği ile kaynağa uygun bir malzeme olarak nitelendirilir.

h4>ardox 500 Nerelerde Kullanılır?

Örneğin, damperli araçların çok parçası bu üründen üretilir. Bu sebeple güçlü ve dayanıklı bir araç ortaya çıkar. Ekskavatör kovaları ile kırma değirmenleri ise yine gücünü gösteren kullanım alanlarındandır. Bunun yanı sıra pek çok demir ve çelik sektörü ürünü gibi, Hardox 500 levhalar da çelik çatı, çelik konstrüksiyon, otomotiv sektörü ve yedek parça üretimi ile tarım araçları ile iş makinelerinin üretiminde kullanılmakta, bu tür sayısız alanda kendine yer bulmaktadır.